| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Peak Pulse Current | 3 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 5 V |
| Clamping Voltage | 11.5 V |
| Peak Pulse Power | 25 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 8 kV |
| Diode Capacitance | 0.25 pF |
| RoHS | Compliant |
Stock: 7540
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.05198 | $0.51980 |
| 50 | $0.04526 | $2.26300 |
| 100 | $0.03941 | $3.94100 |
| 500 | $0.03694 | $18.47000 |
| 1000 | $0.03377 | $33.77000 |
| 3000 | $0.03357 | $100.71000 |
| 5000 | $0.03337 | $166.85000 |
| 10000 | $0.03317 | $331.70000 |
